ru  en            
 
 
26.10.08 «Умілі ручки» святкують свою 2-гу річницю

25 жовтня відбулося святкування 2-ї річниці гуртка творчості «Умілі ручки» для неповносправних дітей. На свято дітки прийшли зі своїми батьками і родичами. Працівники та волонтери ВОБФ «Переображення» вітали учасників, створивши для них святкову дружню атмосферу спілкування із насиченою та цікавою програмою.

Разом із музичним гуртом відбувалося поклоніння та подяка Богу за життя, яке Він дарував; був час глибоких роздумів. Неповносправні дітки активно брали участь в обговоренні теми «Бог – наш всемогутній Творець», адже вони отримують цінні знання під час біблійних уроків, які проводяться перед творчістю. Коли до залу завітав клоун з подарунками, який заохочував всіх до активності та відкривав співочі таланти багатьох, пролунав дзвінкий сміх дітей.

Посмішки не сходили з облич неповносправних при перегляді лялькової вистави, яку ставив ляльковий театр ВОБФ «Переображення». Учасники також ділилися приємними спогадами про час, проведений разом на заняттях творчості.
Оксана Капішевська, учасник гуртка творчості, висловила щиру вдячність за організацію «Умілих ручок»: «Ми купаємося в атмосфері любові, дружби, сприйняття нас такими, як ми є. Зустрічі просто захоплюючі!».

«Умілі ручки» відбуваються у рамках проекту «Створювати може кожен» – виготовлення неповносправними дітьми та підлітками різноманітних творчих виробів», що частково фінансується через Відділ у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради.


Після святкового обіду Сергій Больчук, відповідальний за працю з неповносправними, поділився своїми враженнями:

- Які почуття переповнюють ваше серце, коли бачите неповносправних діток сьогодні на святкуванні?
- Ми вдячні Богу за те, що ці дітки пізнають Його, а також мають можливість спілкуватися один з одним і реалізовувати свої здібності, створюючи прекрасні речі.

- Що ви побажаєте усім учасникам творчості в день народження?
- Наш Бог, будучи Творцем, і нам дав бажання творити прекрасне. І моє бажання для всіх: що б ми не робили, робити це для слави Божої.


Спочатку неповносправні діти проходять біблійний урок. Ірина Глущук, лідер таких уроків, ділилася своїм досвідом праці з неповносправними дітьми та підлітками: «Вони по-особливому потребують нашої уваги, любові, розуміння. Їхні серця хочуть пізнавати Бога, Який створив їх та турбується про кожен день їхнього життя. Через виявлену до цих діток любов, вони хоч трішки зможуть зрозуміти Божу любов». Після уроку діти збираються разом на творчість, де уже підготовлені всі матеріали. Відповідальні за творчий гурток Новацька Лариса та Доброжанська Тетяна поділилися про свою працю в даному напрямку:

- Ларисо, чому у вас виникло бажання організувати групу творчості?
- Моя донечка Іринка – неповносправна. Мені завжди хотілося, щоб вона мала повноцінне спілкування з іншими людьми, а також робити щось власними руками. А таких, як вона, дуже багато.

- З якими труднощами ви стикаєтеся у вашій праці?
- Дуже тяжко із транспортуванням дітей на гурток. Необхідний транспорт, а також задіяні в цьому люди. Також у нас немає приміщення, де ми могли б готувати матеріали для творчості. Ну і, звичайно, матеріали зараз недешеві.- Тетяно, звідки ви берете ідеї для творчості?
- Звідусіль: із життя, з магазинів, з журналів. Природа, прекрасне твориво Боже, по-особливому надихає до творчості. Я думаю, що Бог заклав мені «програму пошуку ідей» у голові. Адже, куди б я не подивилася, бачу нові ідеї для гуртка.

- Служіння ваше нелегке. Що запалює до цієї праці ось уже 2 роки?
- Бог дав таке бачення. Я знаю, що це Його план на даний етап мого життя – допомагати та приносити радість неповносправним дітям. Я дійсно хочу, щоб вони отримували задоволення. Адже самому придбати такі речі дуже дорого. Я також бачу, як Бог забезпечує матеріалами, людьми, які беруть у цьому участь. До підготовки і проведення одного заняття задіяно більше 50 людей. Хтось дає ідеї, хтось надсилає матеріали, хтось транспортує дітей, хтось готує снек, хтось веде організаційну роботу. Також я бачу, як влада сприяє нам. Все це разом робить можливим проведення нашого гуртка.

- Що особливого ви помічаєте в учасниках вашого гуртка?
- Ми всі особливі (сміється). Та вони особливі не лише фізично, але й морально. Ці діти потребують особливої уваги. Самостійно вони не можуть зробити виріб, тому кожній дитини на занятті треба помічник. Кожен виріб – це спільна праця, але волонтер стає руками дитини, втілюючи в життя її ідеї. Взаємини стають ближчими. Тому це більше, ніж просто 2-годинна студія. У нас з’являються спільні захоплення, з’являється дружба. Деякі учасники телефонують мені щодня. Спочатку це була наша ідея, тепер вона стала спільною!- Ларисо, яким ви бачите ваше служіння через 10 років?
- Я хочу, щоб наш гурток мав декілька напрямів:
* Гончарський;
* Малярський;
* Флористичний;
* З виготовлення свічок;
* Лозоплетіння.
Зимовий сад для відпочинку був би хорошим місцем для відпочинку та духовного навчання.

- А яке у вас, Тетяно, бачення та мрії на майбутнє вашого гуртка?
- Маю бажання, щоб творчість стала частиною життя неповносправних. Дуже хочу, щоб вони заробляли гроші своїми руками. Збут – це основна проблема. Можливо, хтось із них стане дизайнером, а хтось сам організує групу творчості. Також було б чудово проводити професійні конкурси на державному чи міжнародному рівнях! Я також в недалекому майбутньому бачу власну майстерню.

Прес-служба ВОБФ «Переображення»
Олена Писарська
+38(097)892-42-50
 
<<<всі новини
 
© 2013 Волинський обласний благодійний фонд «Переображення»
fimiam(a)lutsk.ukrpack.net
(0332) 76-72-34